Dit is de wens, die uitgesproken is na het vertonen van de film elegy op donderdag 10 april in de kerk Antonius Abt te Chaam. Pastoor Jochem van Velthoven opende de avond en sprak mooie, inspirerende woorden over het hoopvolle samenleven dichtbij en wat verder weg. Daarna sprak wethouder Judith van Loon namens de gemeente Alphen-Chaam en belichtte in de samenleving de samenwerking van de gemeente en de kerk en ze gaf een mooi voorbeeld van begrip en inzicht als je iets meer van elkaar weet.
We keken eerst de film Elegy, opgenomen bij het AZC Gilze, met een dramatisch einde, waarin duidelijk is dat leven in vrijheid en vrede nog voor veel mensen een droom is. Voor ons misschien heel gewoon, maar zeker niet voor iedereen.
Onder een mooie belangstelling werd de film bekeken. De regisseur, Alexander Moust, gaf de toelichtig. De film werd voor de eerste keer in onze regio vertoond.
Na de film zagen we nog enkele impressies van Syrische vluchtelingen, waarin het thema ’Hoop’ te zien was, hoop en verbinding door muziek en beweging. Hoop moeten we houden om met iedereen in vrijheid en vrede te kunnen leven.
Na de film was er tijd om na te praten en van gedachten te wisselen onder het genot van koffie/thee. Er waren ook bewoners van het AZC en ook een gezin dat statushouder is.
Enkele reacties: de films hebben me geraakt, het abstracte woord vluchteling heeft een gezicht gekregen, zeer indrukwekkend, schrijnend en ontroerend, dank je wel voor de mooie avond! Het was een positieve avond, we kunnen van en met elkaar leren en leven. We danken iedereen voor de belangstelling. Dit evenement krijgt zeker een vervolg.
PKC Chaam
Parochie Sint Jan de Doper