Het was weer een fijne bijeenkomst, de algemene ledenvergadering van onze Seniorenvereniging Baarle-Nassau in de aula van het Cultuurcentrum Baarle.

Na het officiële gedeelte was er een leerzame maar vooral ook vrolijke en luchtige lezing door René Bastiaanse, die inzicht gaf in het Rijke Roomse Leven in Brabant.

Traditiegetrouw werden de aanwezigen eerst ontvangen met koffie of thee met een lekker worstenbroodje. Daarna begon de vergadering met een woord van welkom door voorzitter Staf van Aelst en vervolgens was er ruimte voor een herdenking van alle in dit verenigingsjaar overleden leden. Bestuurslid Wilma van der Hel las een gedicht en noemde alle 40 namen. Rustige muziek van vogelzang sloot dit moment van troost en bezinning af.

Aangezien alle aanwezigen vooraf de brochure met de agenda en alle informatie hadden ontvangen waren er geen verdere mededelingen.

Penningmeester Jos Klaassen gaf een toelichting op de balans per 31 december 2024 en de exploitatierekening 2024. Na het door Jos beantwoorden van enkele vragen verleende de kascommissie, bestaande uit Leo Voeten en Geert Hoek, decharge over het gevoerde financiële beleid. Leo Voeten was aftredend voor de kascommissie, gelukkig bleek André Moors bereid zijn plaats over te nemen.

Secretaris Aleida Wijkenga gaf een toelichting op de activiteiten, waarna het officiële gedeelte door voorzitter Staf van Aelst werd afgesloten.

Na een pauze voor consumpties en lekkere hapjes, verzorgd door Lia Vandoninck, kregen we van historicus René Bastiaanse een lezing over het Rijke Roomse Leven in Brabant. We kennen René nog van het televisieprogramma De Wandeling van Omroep Brabant en van het Brabants Historisch Informatiecentrum in Den Bosch. René is ook senior en geeft af en toe presentaties waarin de invloed centraal staat die het katholieke geloof heeft gehad in onze van oudsher katholieke provincie.

Aan de hand van veel foto’s en film- en geluidsfragmenten stelde hij populaire thema’s aan de orde, zoals de positie van de vrouw, het grote gezin, de seksuele moraal en dergelijke. Hij deed dat heel toegankelijk en zorgde regelmatig voor heel wat hilariteit. Hij sloot af met een quiz en voor de winnares was er een fles wijn.

Dankzij deze onderhoudende presentatie was het een latertje geworden, maar met hulp van heel veel handen konden we toch nog voor etenstijd naar huis.

Een extra woord van dank voor de dames die het koffie schenken en de bar bedienen overnamen van de bestuursleden. Tsja, wij worden er ook niet jonger op en zo’n extra paar handen is dan wel heel welkom.

We kunnen weer terugkijken op een bijzonder geslaagde jaarvergadering.

Het bestuur